Amazon Ürün Videolarına Ücret Ödeyecek!

Amazon, e-ticaret dünyasını sürekli olarak dönüştürmeye devam ediyor. Şimdi bir adım daha atarak fenomenlere Amazon ürün videoları hazırlama karşılığında ödeme yapma kararını duyurdu.

Inspire Akış Sayfası ve Yeni Program
Geçtiğimiz dönemlerde kullanıcılarına daha iyi bir alışveriş deneyimi sunabilmek amacıyla Inspire adında, Tik-Tok’u andıran bir akış sayfasını hayata geçiren Amazon, şimdi de bu platformu popüler kılmak için fenomenlerle iş birliği yapmayı planlıyor.

Fenomenler Ne Kadar Kazanacak?
Amazon’un fenomenlere yaptığı teklifte, tanıtım videolarının hazırlanmasını talep ediyor. Bu videolar; birden fazla ürünün tanıtımı, ürün karşılaştırmaları, bir kategorideki en iyi ürünleri inceleme veya birden fazla ürünle yapılan hediye önerileri şeklinde olabilir.

Fenomenler, onaylanan her video için 25$ alacak, ancak maksimum kazançları 12500$ ile sınırlı olacak. İlk etapta 35000 video için bu teklifi sunan Amazon, toplamda 875 bin dolarlık bir bütçe ayırmış durumda.

Bu teklif, fenomenler arasında farklı tepkilere yol açtı. Birçok fenomen, 12500$’ın tam bir aylık çalışmaya denk geldiğini belirtiyor. Zira Amazon, normalde farklı kategoriler için istenen içeriklerde yaklaşık 212$ ödeme yapıyor. Bu yeni teklifle arada büyük bir fark olduğunu söylemek mümkün.

Mehmet Abacı hakkında 1024 makale
Merhaba! Gazeteci, İçerik Üreticisi ve Web Tasarımcısıyım. İnternetten bilgiye erişimi kolaylaştırmayı amaçlıyor ve içerikler üreterek blog makaleleri yazıyorum. Biltek İnternet Hizmetleri'nin kurucusuyum.