cPanel Mail Oluşturma – E-mail Oluşturma

cPanel üzerinden e-posta/e-mail hesabı oluşturma makalesi ile kolayca webmail hesabı oluşturabilir e-posta gönderip alabilirsiniz.

Aşama 1 : cPanelinize erişin ve Eposta hesaplarına girin

Aşama 2:  Eposta hesabı oluşturun. Aşağıdaki görselde eposta adresinizi, şifrenizi (zorlu bir şifre seçin) Mailbox quota (mail alan boyutu) ve son olarak Create Account butonuna basın.

Aşama 3 : Aşağıdaki ekranı görüyorsanız hesabımız oluşmuş demektir.

Aşama 4 : Şimdi mailimize giriş yapalım. Mail hesabına girmek 2 tip mümkün. İster cPanelden e posta hesapları kısmından istersenizde http://www.siteismi.com:2096 adresinden girebilirsiniz.

Aşama 5 : Bize oluşturduğumuz mail şifremizi soracak şifremizi yazarak Log İn e basalım.

Aşama 6 : Eğer aşağıdaki gibir bir uyarı penceresi çıkar ise Tehlikenin farkındayım diyerek ayrıcalık tanıyın ve Güvenlik Ayrıcalığını Doğrula ya tıklayın. Yeniden gönder çıkar ise yeniden gönder e basın.

Aşama 7 : Karşımıza aşağıdaki gibi 3 ip mail yazılım seçeneği çıktı. Biz oldukça gelişmiş ve kullanım kolaylığı olan, dünyaca tercih edilen roundcube yazılımına tıklayıp Emailimize erişeceğiz. Dilerseniz Enable Auto Load a tıklayarak kaç saniyede oto maile yönlendirsin şeklinde ayarlayabilirsiniz.

Aşama 8 : Tebrikler. Roundcube e tıklayarak mail hesabımıza eriştik. Artık mail gönderip alabiliriz. Html destekli imzalı postalar oluşturabiliriz.

* Bilgi : Eğer oluşturduğumuz e-posta hesabını outlook,thunderbirth gibi uygulamalara ekleyecek isek bu örneğe göre şöyle eklemeliyiz;

Mail Sunucusu : mail.siteadresiniz.com
Gelen posta (pop3) : mail.siteadresiniz.com
Giden posta (smtp) : mail.siteadresiniz.com
Hesap Adı : mail@siteadresiniz.com (oluşturduğunuz mail adresi)
Şifre : oluşturduğunuz şifre
Sunucum Kimlik Doğrulaması Gerektiriyor ? : evet
SSL Kullanımı? : Hayır
Giden SMTP Port : 587
Gelen POP3 Port : 110

Mehmet Abacı hakkında 1024 makale
Merhaba! Gazeteci, İçerik Üreticisi ve Web Tasarımcısıyım. İnternetten bilgiye erişimi kolaylaştırmayı amaçlıyor ve içerikler üreterek blog makaleleri yazıyorum. Biltek İnternet Hizmetleri'nin kurucusuyum.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*