Galaxy S24 Serisi Hakkında Detaylar Ortaya Çıktı

Galaxy S24 serisi, etkileyici batarya kapasiteleriyle öne çıkacak. Yenilikçi tasarım ve teknolojik gelişmeler de seriyi daha çekici kılıyor.

Birkaç yıl sonrası için Galaxy S24 ve Galaxy S24 Plus’ta hafif bir tasarım değişikliğinin gerçekleşeceği söyleniyor. Bilindiği gibi Galaxy S22 ve S23 serisi birbirlerine oldukça benzerler ve önemli tasarım değişiklikleri içermezler. 

Yeni çıkan dedikodulara göre, Galaxy S24 ve Galaxy S24 Plus’ta daha ince çerçeveler görmeyi umabiliriz.

Galaxy S24 ve Galaxy S24 Plus’ın İnce Çerçeveleri

İyi bir geçmişi olan Ice Universe, Galaxy S24 ve Galaxy S24 Plus’ın çerçeve kalınlıklarının kesin ölçülerini paylaşmadı, ancak Weibo’da her iki cihazın da Apple’ın yaklaşan amiral gemisi Pro modelleri gibi daha ince çerçevelere sahip olacağını belirtti. Daha önce hem iPhone 15 Pro hem de iPhone 15 Pro Max’in 1.55 mm ölçülerinde ince çerçevelere sahip olacağı iddia edilmişti.

Galaxy S24 ve Galaxy S24 Plus’ın verilere dayanarak en azından aynı ekranlara sahip olacağını varsayabiliriz. Apple’ın ince çerçeveleri elde etmek için LIPO teknolojisine veya ‘düşük enjeksiyonlu basınçlı üst kalıplama’ya geçeceği bildirildi, ancak Samsung’un aynı teknolojiyi kullanmayı planlayıp planlamadığı henüz doğrulanmadı.

Şaşırtıcı bir şekilde Galaxy S24 Ultra hakkında hiçbir bilgi paylaşılmadı. Ancak, Ultra modelinin serinin en üst cihazı olduğunu düşündüğümüzde benzer bir değişikliğin yeni modelde de olacağını tahmin edebiliriz. Galaxy S24 Ultra’nın tamamen titanyum kasaya sahip olacağı belirtildi.

Galaxy S24 Plus ve Galaxy S24 Ultra Batarya Kapasiteleri

TUV sertifikasyon veritabanındaki bilgilere ek olarak, Galaxy S24 Plus ve Galaxy S24 Ultra’nın pil kapasiteleri de ortaya çıktı. Galaxy S24 Plus modeli 4,755 mAh, S24 Ultra ise 4,855 mAh nominal pil kapasitesine sahip olacak! 

Değerlerin nominal olduğunu göz önünde bulundurduğumuzda Samsung’un tipik batarya kapasitelerini Galaxy S24 Plus ve Galaxy S24 Ultra için sırasıyla 4,900 mAh ve 5,000 mAh olarak lanse etmesini bekleyebiliriz. Önceki modellerin kapasiteleri sırasıyla 4,700 mAh ve 5,000 mAh’tı.

Mehmet Abacı hakkında 1024 makale
Merhaba! Gazeteci, İçerik Üreticisi ve Web Tasarımcısıyım. İnternetten bilgiye erişimi kolaylaştırmayı amaçlıyor ve içerikler üreterek blog makaleleri yazıyorum. Biltek İnternet Hizmetleri'nin kurucusuyum.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*