Google Chrome, Biyometrik Kilitle Korunan Gizli Sekmelerle Güvenliği Arttırıyor

Android kullanıcıları, Google Chrome’u kullandıklarında artık Gizli Mod sekmelerini daha iyi koruyabilirler. Bu özellik, biyometrik kilit seçenekleriyle korunuyor, böylece meraklı gözlerden daha iyi saklanıyor.

Yeni güncelleme ile birlikte, Android telefon kullanıcıları Gizli Mod sekmelerini parmak izleriyle koruyabilirler. Bu özellik etkinleştirildiğinde, bir Gizli Mod sekmeye geri dönmek istediğinizde, sayfaları görmek için bir biyometrik doğrulama aşamasını geçmeniz gerekiyor. Böylece, internette gezinirken Gizli Mod sekmelerinizin güvende kalması sağlanıyor.

Google Chrome’u iPhone’da kullanan kullanıcılar, bu biyometrik kilit özelliğini neredeyse bir yıldır kullanabiliyorlar. Bu, ilginç bir şekilde, Google’ın kendi işletim sistemi olan Android’de kullanıcılara sunulmasından daha uzun bir süredir mevcut.

Bu özelliği etkinleştirmek için, Chrome tarayıcının Gizlilik ve Güvenlik ayarlarına gitmeniz gerekiyor. Ayarları açmak için, ekranın sağ üst köşesindeki üç nokta simgesine tıklayarak açılan menüden Ayarlar’ı ve ardından Gizlilik ve Güvenlik seçeneğini seçmeniz gerekiyor.

Mehmet Abacı hakkında 1024 makale
Merhaba! Gazeteci, İçerik Üreticisi ve Web Tasarımcısıyım. İnternetten bilgiye erişimi kolaylaştırmayı amaçlıyor ve içerikler üreterek blog makaleleri yazıyorum. Biltek İnternet Hizmetleri'nin kurucusuyum.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*