Google site bilgisi özelliği Türkiye’ye sunuldu

Google site bilgisi özelliği Türkiye’de kullanıma sunuldu. “Site bilgisi” özelliği sayesinde kullanıcılar, arama sonuçlarına eklenen bilgi kutuları sayesinde web siteleriyle ilgili daha fazla bilgi edinebiliyor.

Google, arama yapanların arama sonuçlarındaki bilgileri daha iyi ve daha kolay doğrulamasına yardımcı olmak için tasarlanmış bazı yeni özellikleri resmi olarak kullanıma sunuyor.

Google Site Bilgisi özelliği, kullanıcılara bir web sitesi hakkında daha fazla bilgi edinme imkanı sağlar. Bu özellik sayesinde, kullanıcılar bir web sitesinin ne hakkında olduğu, ne zaman oluşturulduğu, hangi dilde olduğu ve benzeri bilgileri öğrenebilirler. Ayrıca, özelliği kullanarak bir web sitesinin mobil cihazlarda nasıl göründüğünü de kontrol edebilirsiniz. Bu özellik sayesinde, kullanıcılar arama sonuçlarında bir web sitesinin ana hatları hakkında hızlı bir fikir edinebilirler.

Son olarak, arama yapanların Google Arama’da gördükleri kaynaklar ve siteler hakkında daha fazla bilgi edinmesine yardımcı olan bir özellik daha yayınlandı.

2021’de kullanıma sunulan “Google Bu sonuç hakkında” özelliği, artık tüm dilleri kapsayacak şekilde kullanıma sunuldu.

Kullanıcılar, web sitelerini kontrol edebilecek

Arama sonuçlarında listelenen web sitelerinin yanındaki üç noktayı tıklayarak, bilgilerin nereden geldiği ve Google’ın bunun bir sorgu için yararlı olacağını nasıl belirlediği hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Kullanıcılar bu ekrandan; web sitesinin ilk kez Google dizinine eklendiği zamanı, web sitesiyle ilgili Wikipedia bilgilerini ve web sitesinin HTTPS protokolüne sahip olup olmadığını görebiliyor.

Mehmet Abacı hakkında 1024 makale
Merhaba! Gazeteci, İçerik Üreticisi ve Web Tasarımcısıyım. İnternetten bilgiye erişimi kolaylaştırmayı amaçlıyor ve içerikler üreterek blog makaleleri yazıyorum. Biltek İnternet Hizmetleri'nin kurucusuyum.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*