Haber Sitesi Kurmak İçin İzin Gerekli Mi?

Haber Sitesi Kurmak İçin İzin gerekli mi sorusu haber sitesi kurmak isteyenlerin aklına takılan sorulardandır.

Haber Sitesi Kurmak İçin İzin almaya veya herhangi bir prosedür uygulamaya gerek yok. İsteyen herkes istediği zaman haber sitesi kurabilir.

Haber Sitesi Kurmak İçin İzin almaya gerek yok ancak burada içerik girişleri önemli bir konu. Başka haber sitelerinden kopyala yapıştır yaparak içerik alırsanız sizin için yasal sorunlara sebep olacaktır. İçerik girişlerinde ya bir haber kaynağınız olacak ya da haberleri tamamen kendi cümlelerinizle girmeniz gerekecek. Anadolu Ajansı gibi büyük bir haber ajansıyla anlaşarak haberlerin size gelmesini sağlayabilirsiniz. Haber Sitesi Kurmak İçin İzin gerekmese de bir siteden içerik alacağınız zaman mutlaka izin almalısınız. İzinsiz içerik alırsanız mahkemeye verilerek telif hakkı ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Haber Sitesi Kurmak İçin İzin almanın dışında web tasarıma çalışmalarına başlamadan bir alan adı almanız gerekecek. Alan adı almak önemli bir konu. Alan adınızın haberlerler ilgili olması ve en fazla 5 heceden oluşması gerek. Böylece daha akılda kalıcı olacaktır.

Haber sitenizin ayrıca iyi bir hosting yani barındırma firmasına ihtiyacı olacak. Kaliteli bir hosting firması sitenizin ve sayfalarının daha hızlı açılmasını sağlayacaktır. Ayrıca güvenlik önlemleri daha iyi olduğu için siteniz daha güvende olacaktır.

Haber Sitesi Kurmak İçin İzin almadan web sitesi çalışmalarınıza başlayabilirsiniz. Alan adı ve hosting işlemlerinizi yaptıktan sonra güvenilir bir firmayla çalışmanın size pek çok avantajı olacaktır. Kurumsal ve kaliteli bir web sitesi sayesinde insanlar sitenize güven duyacak ve haberleri rahatlıkla okuyacaklardır. Ayrıca web tasarım ajansınızdan Google AdWords ve SEO çalışmalarıyla ilgili de destek alabilirsiniz. Böylece web siteniz kısa sürede tanınır ve site trafiğiniz her geçen gün artar.

Eğer haber sitesi kurulumunda yardımcı Web Tasarım ve Servis Sağlayıcı firmaya ihtiyacınız varsa, Biltek Net ile iletişime geçebilirsiniz.

Mehmet Abacı hakkında 1024 makale
Merhaba! Gazeteci, İçerik Üreticisi ve Web Tasarımcısıyım. İnternetten bilgiye erişimi kolaylaştırmayı amaçlıyor ve içerikler üreterek blog makaleleri yazıyorum. Biltek İnternet Hizmetleri'nin kurucusuyum.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*