Instagram Gönderisi Müzik Ekleme Yöntemleri

Instagram gönderiye müzik ekleme nasıl yapılır sorusunun cevabını arıyorsanız adım adım anlattığımız haberimize göz atabilrsiniz. Instagram uygulaması Reels ve Hikayelerden sonra kullanıcıların paylaştıkları fotoğraf gönderilerinde de müzik ekleme seçeneği sunmaya başladı.

Türkiye, Brezilya ve Hindistan’da test edilen yeni özellikle birlikte artık ana sayfa akışı içerisinde müzikli gönderiler ile karşılaşmaya başlayabilirsiniz.

Instagram Gönderiye Müzik Ekleme 2023

Instagram’ın yeni özelliklerinden biri olan gönderiye müzik ekleme seçeneği ile gönderilerinizi daha zengin bir hale getirebilirsiniz. Hesap sahipleri paylaşmak istedikleri fotoğraflara ve videolara Instagram’ın izin verdiği müzikleri ekleyerek müzikli gönderi paylaşabilir.

Instagram’ın geniş müzik arşivi içerisinden dilediğiniz müziği 5 saniye ile 15 saniye arasında kullanabilirsiniz. Müziğin dilediğiniz kısmını 5 ila 15 saniye arasında oynatılmasını sağlayabilirsiniz.

Instagram gönderiye müzik ekleme nasıl yapılır?

Instagram uygulamasının güncel olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Instagram uygulamanız güncel değil ise App Store > Instagram > Uygulama Güncelle adımlarını takip ederek uygulamanızı güncelleyebilirsiniz. Eğer güncel olduğu halde sizde gözükmüyorsa daha özellik sizin için aktif edilmemiş olabilir. Eğer güncelleme geldiyse size instagram postuna müzik eklemek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz..

İlk olarak gönderi olarak paylaşmak istediğiniz fotoğrafı seçin.
Seçtiğiniz fotoğrafı paylaşmak için gerekli düzenlemeleri yaparken açılan menüde açıklama, konum gibi bilgilerin olduğu bölümde “Müzik Ekle” seçeneği bulunur.
“Müzik Ekle” seçeneğine tıklayarak önerilen şarkıları inceleyebilir veya arama yaparak istediğin müziği seçebilirsiniz.
Müziği belirledikten sonra seçme işlemi yaparak gönderi fotoğrafına müzik ekleyebilirsiniz. Instagram akışında paylaştığınız fotoğraf, müzikli bir şekilde görülür.

Instagram gönderiye müzik ekleyemiyorum

Instagram uygulamanız müzik ekleme yapamıyorsanız eğer aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Instagram uygulamanız güncel değildir. Instagram uygulama güncellemesini yaptığınızdan emin olun.
Gönderilerinizde fotoğraflarda müzik ekleme seçeneği çıkmaktadır. Videolarınızı gönderi olarak paylaşmak istiyorsanız müzik ekleme seçeneği karşınıza çıkmaz. Fotoğraf olarak paylaşılan gönderilerde bu seçeneği görürsünüz. Videonuza müzik ekleyerek paylaşmak istiyorsanız reels özelliği ile videolarınıza müzik ekleyebilirsiniz.
Instagram Gönderiye müzik ekleme kaldırıldı mı?

Eğer videolarınızı gönderi olarak paylaşmak istiyorsanız, video paylaşımlarına müzik ekleme yapılmamaktadır. Instagram müzik ekleme şuanlık sadece fotoğraf gönderilerinde uygulanmaktadır. Instagram uygulaması üzerinden müzik ekleme özelliği kaldırılmamıştır. Aktif olarak gönderilerinize müzik ekleyebilmeniz gerekmektedir.

Mehmet Abacı hakkında 1024 makale
Merhaba! Gazeteci, İçerik Üreticisi ve Web Tasarımcısıyım. İnternetten bilgiye erişimi kolaylaştırmayı amaçlıyor ve içerikler üreterek blog makaleleri yazıyorum. Biltek İnternet Hizmetleri'nin kurucusuyum.