Instagram Kaydırmalı Gönderilere Müzik Eklenebilecek!

Instagram üç farklı yeni özellik getirdiğini duyurdu. Artık kullanıcılar kaydırmalı fotoğraflarına da müzik ekleyebilecek. Kullanıcı deneyimlerini iyileştirmeye çalışan Instagram, daha pek çok yeni özelliğini tanıttı. Instagram’a gelen üç yeni özellik.

Özelliklerini her geçen gün iyileştiren Instagram, üç farklı yenilik getirdiğini duyurdu. Yeni özellik müzik, fotoğraflar ve Reels videolarına dair yenilikler oldu.

KAYDIRMALI FOTOĞRAFLARA MÜZİK EKLENECEK

Instagram’ın ilk yeni özelliği kaydırmalı gönderilere müzik eklenebilmesi oldu. Carousel adı verilen yeni özellik, sayesinde birden fazla fotoğraf paylaşmak istediğiniz zaman artık müzikte ekleyebileceksiniz.

2. ÖZELLİK ORTAK GÖNDERİLERDEKİ KİŞİ SAYISI DÖRT OLDU

Instagram’ın duyurduğu bir diğer önemli gelişme ise Reels ve gönderilerinizi ortak paylaşmak isterseniz 3 kullanıcıya kadar paylaşım yapabileceksiniz. Kendinizle beraber toplam 4 kullanıcı ortak gönderi paylaşabilecek.

“SEN DE EKLE” ÖZELLİĞİNE YENİLİK

Instagram’ın sevilen “Sen de ekle” stickerıyla içerik üreticileri, takipçilerinden gelen Reels videolarını gönderilerinde öne çıkarabilecek. Diğer kullanıcılar da bu videoları görecek. Plarform, 10 adete kadar videonun içerik üretcileri tarafından sticker’a eklenebileceğini duyurdu ve seçilen videoların sahiplerine de bildirim gidecek.

Mehmet Abacı hakkında 1024 makale
Merhaba! Gazeteci, İçerik Üreticisi ve Web Tasarımcısıyım. İnternetten bilgiye erişimi kolaylaştırmayı amaçlıyor ve içerikler üreterek blog makaleleri yazıyorum. Biltek İnternet Hizmetleri'nin kurucusuyum.