Instagram Kısıtlı Profil Sorunu: Bu profili görmek için en az 24 yaşında olmalısın!

Merhaba ustacevap.com okuyucuları, Instagram getirilen yaş sınırı ile hesaplara ulaşmak zorlaşıyor. Bir hesabın işaretlediği yaş grubu dışındaysanız hesabı göremeyeceksiniz. Özellikle işletme hesapları için oldukça iyi olan bu özellik, belli bir yaş grubuna hitap eden hesapların uygunsuz yaş gruplarına ulaşmasına engel olacak. Instagram getirilen yaş sınırı ile daha çok küçük yaş gruplarını korumak istiyor.

Instagram yaş sınırı özelliği Instagram üzerinden paylaşımlarıyla bilinen Sheyliee adlı moda ve güzellik paylaşımları yapan Instagram hesabı bu özelliği kullanmıştı. Paylaşımları sebebiyle Türkiye’deki erkeklerden uygunsuz mesajlar aldığını Instagram Hikâyesi‘nden duyuran hesap, bu özellik sayesinde hesabını belirli bir kitleye kapattı. Türkiye’deki bir hesaptan bu profile girmek istediğinizde ”Bu profili görmek için en az 90 yaşında olmalısın” uyarısı çıkıyor.

Instagram Kısıtlı Profil Sorunu

Bu sınırlamalar platformun kullanıcılardan 18 yaşın altındaki gençlerin Instagram’da uygunsuz içeriğe maruz kalabilecekleri konusunda aldığı çeşitli şikâyetler alması nedeniyle başladı. Konunun ciddiye alındığının göstergesi olan bu yeni özellik ile birlikte, 12-15 yaşındaki milyonlarca genç, yaş gruplarını aşan içerikleri görmeyecek. Peki Instagram hesabına yaş sınırı nasıl eklenir yada kaldırılır bununla ilgili sizlere bilgi vereceğim!

  • Instagram Hesabı Minimum Yaş Sınırı Belirleme

Mobil uygulama üzerinden aşağıdaki adımları takip ederek profiliniz için yaş sınırı ekleyebilir yada kaldırabilirsiniz.

  1. Profilinize gidin ve simgesine dokunun.
  2. Ayarlar’a dokunun.
  3. Profil türünüze bağlı olarak İşletme veya İçerik Üretici’yi seçin.
  4. Minimum Yaş’a dokunun.
  5. Dünya genelinde geçerli olacak bir varsayılan yaş ekleyebilirsiniz.

Ayrıca ülkeye göre yaş ekleyebilirsiniz. Ülkeye özel yaş belirlemek sadece o ülkenin varsayılan yaşını değiştirir. Bu yazımızı yararlı bulduysanız sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak daha çok kişinin yararlanmasını sağlayabilirsiniz.!

Mehmet Abacı hakkında 1024 makale
Merhaba! Gazeteci, İçerik Üreticisi ve Web Tasarımcısıyım. İnternetten bilgiye erişimi kolaylaştırmayı amaçlıyor ve içerikler üreterek blog makaleleri yazıyorum. Biltek İnternet Hizmetleri'nin kurucusuyum.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*