iPhone 15 Renk Seçenekleri Sızdırıldı!

iPhone 15 renk seçenekleri ile beraber ortaya çıktı. Henüz yeni neslin nasıl renklere sahip olacağı bilinmiyor. Bazı sızıntılar, yeni modellerin birden fazla renk tercihi ile geleceğini açıklıyor.

iPhone 14 serisi ile beraber karşımıza çıkan renk derin mor olmuştu. Koyu tonlara yakın bir mor kullanılan bu model, tüm cihazlar için geçerliydi. Yani iPhone 14 ve iPhone 14 Pro serisinde yer almıştı. Şimdi de iPhone 15 ile beraber bazı renkler sızdırılmış oldu.

iPhone 15 için renk seçenekleri renk kodlarıyla ortaya çıktı
iPhone 15 serisi için dikkat çeken yeniliklerden birisi farklı renklerin yer alacağı. Yani bu modellerde renk çeşitliliğine önem gösterilecek. Ayrıca normal ve pro versiyonlarında da farklı renk tercihleri sunulacak. Sızıntılara göre renkler arasında renk kodları da paylaşıldı.

iPhone 15’te karşımıza çıkması beklenen renkler arasında telemagenta ve pikton mavisi bulunuyor. Telemagenta, pembenin biraz daha koyu hali. Ayrıca renk kodu #CE3C6C olarak açıklanıyor. Bir diğer renk olan pikton mavisi ise mavinin biraz daha açık hali. Renk kodu ise #4DB1E2 olarak belirtiliyor. Bu renklere ek olarak seride kırmızı, siyah ve beyaz renklerin de olacağı söyleniyor.

iPhone 15 Pro serisi için ise birden fazla renk açıklanmakta. Bunlar arasında kırmızı, uzay grisi, altın ve gümüş rengi yer alıyor. Bunun yanı sıra koyuya yakın bir kırmızı renk dikkat çekiyor. Bu renk, koyu sienna olarak da açıklanıyor. Bu rengin kodu ise #410D0D olarak belirtiliyor.

iPhone 15 için beklenen diğer yenilikler
iPhone 15 serisi için bazı detaylar gün yüzüne çıkıyor. Bu yıl tanıtılması beklenen model, daha iyi kamera desteği ile piyasada bulunacak. Kameranın çipinin A16 Bionic olması bekleniyor. Wi-Fi 6 desteğine yer verecek ürün, bu sebeple daha iyi bağlantı sunacak. Ayrıca üründe yer alması beklenen çiplerden birisi de Qualcomm X70 olmakta. Özetle ürün, pek çok açıdan kendini geliştirecek yeniliklere yer verecek.

Buna ek olarak ürünün USB Type-C portunun olacağı da neredeyse doğrulandı. Pek çok sızıntıda USB Type-C görünüyor. Render görselleri ile de bu fark ediliyor. Avrupa Birliği’nin aldığı karar nedeniyle Apple, bu teknolojiye geçiş yapacak.

Mehmet Abacı hakkında 1024 makale
Merhaba! Gazeteci, İçerik Üreticisi ve Web Tasarımcısıyım. İnternetten bilgiye erişimi kolaylaştırmayı amaçlıyor ve içerikler üreterek blog makaleleri yazıyorum. Biltek İnternet Hizmetleri'nin kurucusuyum.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*