iPhone 15 Ultra’nın tasarımı sızdırıldı! Değişiklik var mı?

Apple’ın bu yıl tanıtacağı iPhone 15 serisinden ilk detaylar gelmeye başladı. Serinin en üst modeli iPhone 15 Ultra’nın tasarımı sızdırıldı.

Akıllı telefon dünyasının önde gelen şirketlerinden Apple, bu yıl iPhone 15 serisini tanıtacak. Merakla beklenen bu seri için ilk sızıntılar gelmeye başladı. Son olarak serinin en üst modeli iPhone 15 Ultra’nın tasarımı ortaya çıktı. Böylelikle tartışma konusu olan USB girişi de görüldü.

iPhone 15 Ultra’nın CAD tasarımı sızdırıldı!
Daha önceki sızıntılarıyla bilinen gizli bir kasa üreticisi personeli ve 3D grafik sanatçısı tarafından iPhone 15 Ultra’nın CAD tasarımı sızdırıldı. Apple, yeni bir model tanıtmadan önce cihazın CAD (geometrik tasarımı) dosyasını kılıf gibi aksesuar üretimi yapan belirli üreticilerle paylaşıyor. Şu anki sızdırılan tasarım da bu amaçla hazırlanmış. Yani bu, cihazın ön, arka ve yan tarafını detaylıca görebileceğimiz anlamına geliyor.

9to5Mac ile paylaşılan görseller, önceki modellere kıyasla farklılıkları gözler önüne seriyor. Yukarıdaki görsele baktığımızda, kamera çıkıntılarının iPhone 14 Pro ve Pro Max’e göre daha kalın olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenle yeni özelliklerle donatılmış bir lensle karşılaşabiliriz. Kamera diziliminde ise göze çarpan bir farklılık bulunmuyor.

Öte yandan telefonun köşelerindeki kavisin de arttığını görebilmek mümkün. iPhone’u tutmanın daha kolay olması ve yanlışlıkla dokunmayı engellemek hedefleniyor olabilir. Aynı zamanda telefonun yan tarafındaki düğmelerin boyut değişiklikleri gözden kaçmıyor. Apple’ın iPhone 14 serisi ile hayatımıza soktuğu Dynamic Island tasarımının iPhone 15 Ultra’da da yer aldığını görüyoruz.

iPhone 15 Ultra’nın ekran özellikleri ile ilgili henüz net bir sızıntı mevcut değil. Sadece görseli var. Ancak tahminler, ekranın iPhone 14 Pro ile aynı büyüklükte, yani 6.1 inç olacağı yönünde. Yukarıdaki görselde iPhone 15 Ultra’nın, 14 Pro’ya kıyasla ekran-gövde oranının daha yüksek olduğu görülebilir.

iPhone 15 Ultra USB Type-C giriş mi kullanıyor?

iPhone 15 Ultra‘nın alt kısmına baktığımızda, cihazın USB Type-C girişi kullandığını görüyoruz. Bunun nedeni Avrupa Birliği’nin elektronik ürünlerde USB Type-C’yi zorunlu tutması. AB, bunun için üreticilere 2025 yılına kadar süre verdi.

Apple’ın Eylül 2023’te iPhone 15 serisini tanıtması bekleniyor. O zamana kadar yeni bir sızıntı olduğunda siz okurlarımı bilgilendireceğiz. Peki sizler iPhone 15 Ultra’nın sızdırılan tasarımı hakkında neler düşünüyorsunuz? Beklentilerinizi karşıladı mı? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Mehmet Abacı hakkında 1024 makale
Merhaba! Gazeteci, İçerik Üreticisi ve Web Tasarımcısıyım. İnternetten bilgiye erişimi kolaylaştırmayı amaçlıyor ve içerikler üreterek blog makaleleri yazıyorum. Biltek İnternet Hizmetleri'nin kurucusuyum.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*