Samsung OLED 4K TV: En Büyük OLED TV Tanıtıldı!

Samsung, Mart ayında duyurduğu uygun fiyatlı S90C OLED TV modelinin 83 inçlik versiyonunu sunarak özgün bir seçenek daha sunuyor. Bu, şimdiye kadar piyasaya sürdüğü en büyük ekranlı OLED TV modeli olacak. İşte detaylar!

Samsung, şimdiye kadarki en büyük OLED TV’sini tanıttı. QN83S90C model adıyla tanıtılan bu yepyeni Samsung OLED 4K TV, önceki 55 inç, 65 inç ve 77 inçlik modellerden çok daha fazlasını sunuyor.

Bu model, Samsung’un QD-OLED panelleri yerine, daha ilginç bir şekilde, LG Display’in WRGB OLED panelini kullanıyor.

Samsung OLED 4K TV Özellikleri
83 inç boyutundaki S90C OLED TV, 144 Hz değişken yenileme hızına sahip 10 bit W-OLED 4K paneli, AMD FreeSync Premium Pro, HDR10+, HDR10+ Adaptive ve HDR10+ Gaming özellikleriyle donatılmış durumda. Samsung, TV’nin renklerinin Pantone tarafından doğrulandığını belirtiyor. Ancak, Dolby Vision HDR’ı desteklemediğini de eklemekte fayda var.

Televizyonda 40 W 2.1 kanallı hoparlörler bulunuyor. Dolby Atmos desteğiyle birlikte, Samsung’un Q-Symphony uyumlu soundbarlarıyla kablosuz olarak eşleştirilebiliyor. Active Voice Amplifier, Adaptive Sound+, Object Sound Tracking Lite, TV’nin diğer ses özellikleri arasında bulunuyor.

QN83S90C modelinde 4 adet HDMI 2.1 portu, 3 adet USB-A portu, Ethernet portu, optik ses çıkış bağlantı noktası ve bir kablo bağlantı noktası bulunuyor. Ayrıca; Wi-Fi 5, Wi-Fi Direct, Miracast, AirPlay 2, DLNA ve Bluetooth 5.2 gibi bağlantı özellikleri sunuluyor.

Yazılım ve Uygulamalar
Bu TV, Neural Quantum Processor ile güçlendirilmiş olup, Tizen 7.0 işletim sistemi üzerinde çalışıyor. Popüler tüm ses ve video akış platformları yüklü olarak geliyor. Ayrıca, Alexa, Bixby ve Google Assistant ile sesle kontrol edilebiliyor.

Samsung Health, Samsung TV Plus, SmartThings Hub, Tap Sound, Tap View ve Wireless DeX gibi Samsung’un kendi uygulamaları da bu TV’de bulunuyor.

Oyun Özellikleri
Eğer bu TV’yi oyun oynamak için düşünüyorsanız size sunulan Game Bar, Samsung Gaming Hub ve Super Ultrawide Game View gibi özelliklerin bulunduğunu belirtmekte fayda var. Samsung Gaming Hub, Amazon Luna, Microsoft Xbox Cloud, Nvidia GeForce Now ve Utomik dahil olmak üzere çeşitli bulut oyun akış hizmetlerine erişim sağlıyor.

83 inç S90C OLED TV, son derece ince tasarımıyla dikkat çekiyor. Ancak, S95C modelinde olduğu gibi One Connect Box ve Zero Gap Duvar montajı bu modelde bulunmuyor. Televizyonun kumandası ise SolarCell Remote. Bu uzaktan kumanda, ortam ışığıyla kendini şarj edebilir veya USB-C bağlantı noktasından şarj edilebilir.

Samsung OLED 4K TV Fiyatı Ne Kadar?
83 inç S90C OLED TV’nin fiyatı, 5.400 dolar olarak belirlenmiş. Ancak, televizyonun çıkış tarihine ilişkin net bir bilgi henüz bulunmuyor.

Mehmet Abacı hakkında 1024 makale
Merhaba! Gazeteci, İçerik Üreticisi ve Web Tasarımcısıyım. İnternetten bilgiye erişimi kolaylaştırmayı amaçlıyor ve içerikler üreterek blog makaleleri yazıyorum. Biltek İnternet Hizmetleri'nin kurucusuyum.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*