Twitter Kullanıcılarına Üzücü Haber: Ücretsiz Kullanıcılarına Mesaj Sınırı Geliyor!

Twitter Blue aboneliği olmayan kullanıcılara kötü haberler gelmeye başladı. Güncel bilgilere göre ödeme yapmayan kullanıcılar için Twitter, DM (Doğrudan Mesaj) özelliğinde bir sınırlama getirecek.

Popüler sosyal medya platformu Twitter, Blue aboneliği adı verilen premium hizmeti üzerindeki yeniliklerine hız kesmeden devam ediyor.

Twitter ödeme yapmayan kullanıcılar için hizmetlerin kapsamını daraltmaya yönelik bir değişiklik yapmaya hazırlanıyor. İddialara göre, ücretsiz kullanıcılar için DM yani doğrudan mesajlaşma limiti getirilmesi planlanıyor.

Twitter şu anki durumda ücretsiz kullanıcılarına günlük 500 DM gönderme limiti sunuyor. Şirket, bu limiti 30’a düşürmeyi planladığını açıkladı. Bu hamle, kullanıcıları Twitter’ın daha fazla özellik sunan premium abonelik hizmeti olan Twitter Blue’ya yönlendirmeyi amaçlıyor gibi görünüyor.

Twitter Blue Aboneliği ile Neler Sunuluyor?

Twitter Blue aboneliği, kullanıcılara tweetleri geri çekme, düzenleme, daha uzun karakter sınırında tweet atma, tweetleri profilin en üstüne sabitleme ve belirli özel içeriklere erişim gibi avantajlar sunuyor. Twitter ‘ın DM mesaj sınırını belirleyen bu değişikliği henüz resmi olarak duyurmadığı belirtilmelidir. Özelliğin hâlâ test aşamasında olabileceğini göstermektedir.

Ünlü iş insanı Elon Musk kısa bir süre önce DM gönderme işlevinin sadece gönderenin takipçileriyle sınırlı olacağı bir güncelleme üzerinde çalıştıklarını doğruladı. Bu değişikliklerin ne zaman hayata geçeceği şu anda belirsizliğini koruyor. Gelecekteki gelişmelerle ilgili sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Mehmet Abacı hakkında 1024 makale
Merhaba! Gazeteci, İçerik Üreticisi ve Web Tasarımcısıyım. İnternetten bilgiye erişimi kolaylaştırmayı amaçlıyor ve içerikler üreterek blog makaleleri yazıyorum. Biltek İnternet Hizmetleri'nin kurucusuyum.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*