YouTube’a Önerilen Videolarla Yeni Düzenleme Geliyor!

YouTube, izleme geçmişi kapalı olan kullanıcılara video önerisi yapmayacak. Yani, eğer kullanıcının izleme geçmişi kapalıysa veya önceki izleme geçmişi yoksa ana sayfada rastgele video önerileriyle karşılaşmayacak. Bu, kullanıcıların ana sayfa deneyimini daha hedef odaklı hale getirecek.

Önerilerin Yerini Arama Çubuğu Alıyor
Yapılan güncelleme ile YouTube kullanıcı deneyimini bir adım daha ileriye taşıyor. Artık, izleme geçmişi kapalı olan kullanıcılar için ana sayfa, video önerileriyle dolup taşmak yerine, daha sade ve işlevsel bir tasarım sunacak. Kullanıcılar, arama çubuğunu ve aboneliklerini, short videoları ve kütüphanesini hızlıca erişebileceği bir menü ile görecektir.

YouTube yeni değişikliğin amacını şu sözlerle dile getirdi: “YouTube izleme geçmişiniz kapalıysa ve önceden belirgin bir izleme geçmişiniz yoksa video önerisi yapmak için izleme geçmişi gereken özellikler devre dışı bırakılacak.” Ana sayfanın artık çok daha farklı bir tasarıma sahip olacağı anlamına geliyor.

Daha Akıcı Bir Platform Deneyimi
Yeni güncellemeyle, YouTube kullanıcılarına daha akıcı ve rahat bir gezinme deneyimi sunmayı hedefliyor.

Öneri bombardımanından ziyade kullanıcılar, aradıkları içeriğe doğrudan erişim sağlayabilecek. YouTube bu değişikliklerin tüm kullanıcılara birkaç ay içinde ulaştırılacağını da belirtti.

Mehmet Abacı hakkında 1024 makale
Merhaba! Gazeteci, İçerik Üreticisi ve Web Tasarımcısıyım. İnternetten bilgiye erişimi kolaylaştırmayı amaçlıyor ve içerikler üreterek blog makaleleri yazıyorum. Biltek İnternet Hizmetleri'nin kurucusuyum.