20’li Yaşlarda Milyoner Olmanın 10 Yolu

Milyoner olduğunuzu hayal edin. Hayatınızda yapmak istediğiniz her şeyi yapabildiğinizi hayal edin. Ve bu hayalinize 20’li yaşlarda ulaştığınızı düşünün.

Tüm bunlar size abartı gibi gelebilir ancak genç yaştayken milyoner olabilirsiniz. 21 yaşındayken milyoner olmayı başaran Timothy Skyes’ın verdiği kursa katılan kişilerden biri de 23 yaşındayken milyoner olmayı başardı. Bunu da hisse değeri küçük olan hisse senetleri borsası ile başardı. Ayrıca bu borsayı kullanmak için belli bir yaş sınırı yok. Ciddi bir şekilde yapacağınız analiz çalışmaları ve doğru yatırımlarla sizde milyoner olabilirsiniz.

Sıkıcı nişlerden kazanç elde etmek için odaklanın

Milyoner olmak isteyen birçok kişi yaygın olan nişlerle ilgili sıkıcı bilgileri takip etmek zorundadır. Bu yöntem geleneksel mesleklerden (doktor, avukat vs..) elde edilen kazançlardan daha çok kazanmanızı sağlar. Milyoner olmak önceden belirlenmiş bu meslekleri geçmişte bırakın. Milyoner olmak için yıllarınızı okullarda harcamanıza gerek yok.

Üniversite veya yüksek lisans eğitimi gerekmiyor

Milyoner olabilmek için size gereken şey herhangi bir yerden aldığınız bir diploma gerekmiyor. Bunlar maliyetli yöntemler, bu işte bilmeniz gereken her şeyi online olarak öğrenebilirsiniz.

Sosyal hayatınızı çalışabilmek için feda edin

Özellikle 20’li yaşlardayken, sosyal hayatı feda etmek gerçekten zor bir tercih. Bununla birlikte milyoner olabilmek için kariyerinize odaklanmanız ve sosyal hayatınızdan feda etmeniz gerekiyor. Sosyal hayatınız için ayırdığınız zamanı çalışmalarınıza, işlerinizi daha iyi yapmanıza ve şirketinizin üretkenliğine daha fazla katkıda bulunmak için harcayın. Sosyal hayatınızdan kıstığınız zamanı erken yaşta milyoner olduğunuzda telafi edebilirsiniz.

Kariyeriniz boyunca yaşadığınız yenilgileri ve hatalarınızı kabul edin

Kariyerinizde ulaşmak istediğiniz yer önemli değil, kariyerinizde ki hatalarınızla ve yenilgilerinizle yüzleşin ve bunları fırsata çevirin. Hata yapmak oldukça normal bir şeydir. Başarıya ulaşmaya çalışırken arada bazı olumsuzlukların çıkması demek tamamen başarısız olduğunuz anlamına gelmiyor siz her zaman hatalarınızla yüzleşerek daha başarılı olmaya odaklanın.

Bir milyondan daha fazlasını hedefleyin

Para ulaşmak istediğiniz son aşama olmasın. Bunun yerine mümkün olan en iyi ürünü veya hizmeti sunmaya çalışın ve zaten işinizi en iyi şekilde yapmayı başarırsanız para bu işlerinizin sonucu olarak gelir. Hedefleriniz her zaman daha çok büyümeye yönelik olsun hiçbir zaman geçmişte yaptıklarınıza bakıp yeterli görmeyin.

İnsanları dolandırmayın

Milyonlara sahip olmanın yolu sabır ve dürüstlüktür. Başkasıyla çalışmak zorunda olduğunuz zaman karşınızdakine karşı içten olmalısınız eğer olmazsanız hedeflediğiniz milyonlara asla ulaşmazsınız.

Hareketli sektörlerden yararlanın

Bazı sektörler gerçekten çok hareketli olduğunda hedeflediğiniz parayı daha erken kazanabilirsiniz. Sektörlerin hareketliliğini etkili bir şekilde takip ederek erkenden milyoner olabilirsiniz. Özellikle Instagram, Periscope ve Snapchat gibi sosyal medya şirketleri gibi hareketli şirketleri takip etmelisiniz. Bu sektörlerle ilgili gelişmeleri takip ederek milyonlar kazanabilirsiniz.

Gelecekte var olacak teknolojilere odaklanmanız gerekmiyor

Milyoner olmayı amaçlayan (özellikle genç yaştakiler) birçok kişi gelecekteki teknolojiler üzerinde odaklanmak zorunda olduğunu düşünüyor, bizim amacımız bu değil. Eski ve sıkıcı şeyleri yeni bir şeye dönüştürme girişimi eBay’ı yarattı, unutmayın.

Nerede yaşadığınız önemli değil

İnternet üzerinden işlem yapabilmeniz sayesinde internet bağlantısı olan herhangi bir yerden sisteme bağlanıp istediğiniz satışı veya alış işlemini yapıp kar etmenizi sağlayabilirsiniz. Bu ek olarak başka bir işte çalışan veya yapması gerekenler için iyi bir yöntemdir. İnternete bağlı olduğunuz her yerden her an kazanmaya devam edebilirsiniz.

İşinizde başarılı olmanız için kar ediyor olmanız önemli değil

Çoğu kişi kurduğu işlerde sadece kar elde etmeyi amaçlar. İşletmeler sadece kar amaçlı olmamalıdır, büyüme hedefli olmalıdırlar. Kar marjı yerine müşteri arttırmaya odaklanmalısınız. Kimse sadece iyi bir fikir olduğu için para ödemek istemez. İşletmenizin iyi bir fikir üzerine kurulu olması kadar müşterilerinize ne sunduğunuz da çok önemli, ürününüzün iyi olması müşterilerinizin artmasını sağlar buda size büyümeye olanak verir ve bunların sonucu olarak kar elde edersiniz.

Tabi hepsinden öte ilk olarak kendinize şu soruyu sormayı unutmayın. Hayatınızın amacı harcayamayacak kadar para sahibi olmak mı?

Mehmet Abacı hakkında 1024 makale
Merhaba! Gazeteci, İçerik Üreticisi ve Web Tasarımcısıyım. İnternetten bilgiye erişimi kolaylaştırmayı amaçlıyor ve içerikler üreterek blog makaleleri yazıyorum. Biltek İnternet Hizmetleri'nin kurucusuyum.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*