Başarıya ulaşmak için 9-5 çalışmayı geride bırakmanız gerekiyor

9-5 çalışmak artık geçmişte kalan bir şey. Dünya durmadan çalışıyor fakat sizin de bunu yapmak zorunda olduğunuz anlamına gelmiyor. Aileniz 9-5 çalışarak ancak faturalarını ödüyordu fakat sizin yeni imkanlarınız var ve bunu öğrenmek üzeresiniz.

Her şeyin başında unutmamanız gereken şey, dünyanın sonsuza kadar değiştiğini aklınızdan çıkarmayın.

Siz artık internete sahipsiniz. Yeni matbaa bu! İnternet! Bu gücü dünyanın her yerinde kullanın. Özellikle başarı elde etmek için. Yapmanız gerekenler basit:

Sevdiğiniz şeylere odaklanın

Para sizi her zaman cezbedebilir ama paradan sıyrılmanızı sağlayacak tek şey tutkudur! Sektörler her zaman değişir fakat tutku hiç bir zaman değişmez. Eğer yatırım danışmanlığı eğitimi almak istiyorsanız alın. Size çok para kazandıracağı için değil, bunu tutkuyla istediğiniz için. Tutku, sizi ustalaştırır ve bu ustalığınız zamanla size parayı getirir.

Sabırlı olun ve zorlamayın

Sıcağı sıcağına istifayı basıp tutkuyla bağlı olduğunuz şeye geçmek isteyebilirsiniz ama muhtemelen büyük bir hata yaparsınız. Öncelikle bilmelisiniz ki tutkulu olmanız, o işte gerçekten iyi olduğunuz anlamına gelmez. Bu nedenle her şeyi bir anda parçalamak ve yeni bir şeye başlamak yanlış adım olur. Bir süre standart iş hayatınızı ve tutkunuza yatırımlarınızı bir arada götürmelisiniz.

Düzenli bir şekilde çalışın ve diğer işinizle beraber bunu sürdürmeyi öğrenin ilk önce. Tutkunuzu işe dönüştürmekle bitmiyor maalesef. Bu işten para kazanmaya başlamanız artık günlük işinizi bırakıp tamamen bu alana odaklanabileceğiniz anlamına geliyor.

Para kazanmanın yaratıcı yollarını düşünün

Herkesin yaptığı bir şeyleri yaparak çok para kazanmayı düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Yaratıcı düşünün ve büyük fikri bulun. Hem müşteri hem işletme sahipleriyle görüşün, böylece tüm açılardan araştırabileceksiniz. Hedef, henüz işletmelerin yapmadığı ve müşterilerin işine yarayacak bir şeyler bulmak.

İş alanınızı bulduktan sonra artık değerlendirebilir, prototip hazırlayabilir ve para kazanıp kazanmayacağınızı öğrenebilirsiniz. Bulana kadar devam. Kolay olduğunu kim söyledi ki?

Mehmet Abacı hakkında 1024 makale
Merhaba! Gazeteci, İçerik Üreticisi ve Web Tasarımcısıyım. İnternetten bilgiye erişimi kolaylaştırmayı amaçlıyor ve içerikler üreterek blog makaleleri yazıyorum. Biltek İnternet Hizmetleri'nin kurucusuyum.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*