Başarılı liderlerin vazgeçilmez 6 becerisi

Eğer liderlik edecek konumdaysanız, kesinlikle büyük bir lider olmak istediğinizin farkındayız. Şirketinizde bir etki yaratmayı veya küresel ölçekte bir değişiklik yapmayı düşünebilirsiniz.

Durumunuz ne olursa olsun, olmak istediğiniz lider olmak için size yardımcı olabilecek belirli becerilerden söz etmek istiyoruz.

İşte bu becerilerden bazıları:

1. İş birliği kurun

Liderliğin en yaygın yanlış anlamalarından biri de, güç kazanmaktır. En iyi liderler başkaları ile iş birliği yapmak için elindeki gücü, zamanı ve enerjiyi kullanırlar. Kendinizi, çevrenizdekilerin başarısını desteklemek için orada bulunan bir lider olarak konumlayın. Başardıklarında başarılı olduğunuzu göreceksiniz.

2. Takımınıza odaklanın

Sizinle çalışan insanlar, sizin en önemli varlıklarınızdır. Onlara yatırım yaparak takdir ederek ve geliştirerek onlara hizmet etmek için orada olun. Onları tanımak ve onların birbirlerini tanımalarını sağlayın. Birlikte harika bir çalışma yapmak için ihtiyaç duydukları yer ve saygıdeğer ortamı oluşturun.

3. Statüye meydan okuyun

Harika bir lider haline gelmek için önce nerede ve nasıl etkili olabileceğinizi anlayın. Güçlü liderlik, statü takıntınızın olmamasını gerektirir.

4. Öğrenmeye konsantre olun

İş dünyası rekabet gerektirir. İyi bir lider olmak istiyorsanız her zaman liderlik eğrisinin önünde olmak zorundasınız. Öğrenmek, büyümek ve değişime tepki vermek sizin için büyük bir anahtardır. Kendiniz ve ekibiniz için öğrenme tutkusundan vazgeçmeyin…

5. Ulaşılabilir olun

En üstte olmak yalnızlığı beraberinde getirir. Bu nedenle kendinizi izole etmemek için yeterli nedenler vardır. Ancak, erişim ve hesap verebilirlik ekibinize her seviyede fayda sağlar. Büyük lider olmak bunu gerektirir. Büyük liderler, başkalarıyla olan bağın değerini anlayan ve ekibi ile düzenli olarak vakit geçiren kişilerdir.

6. Değerlerinizi ve görüşlerinizi oluşturun

Gerçekleştirdiğiniz her eylem, kim olduğunuzu ve liderliğinizi ifade eder. Bu yüzden değerlerinizi iyi belirleyin. Çünkü, bir liderin değerleri parmak izi gibidir.

Mehmet Abacı hakkında 1024 makale
Merhaba! Gazeteci, İçerik Üreticisi ve Web Tasarımcısıyım. İnternetten bilgiye erişimi kolaylaştırmayı amaçlıyor ve içerikler üreterek blog makaleleri yazıyorum. Biltek İnternet Hizmetleri'nin kurucusuyum.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*