LinkedIn İle Futbolcu Bulma Başarısı

Sosyal medya sektörleri, iş dünyasını değiştiriyor bunu biliyorduk ama bugün Eurosport‘un haberini görünce gerçekten şaşırdığımı söylemem lazım.

Slovenya’nın NK Domzale isimli takımını çalıştıran 33 yaşındaki teknik direktör Luka Elsner transfer dönemi sonuna yaklaşırken aradığı sağ bek oyuncusunu hala bulamayınca oldukça ilginç bir yönteme başvurdu. Aslına bakarsanız iş dünyası için çok ilginç değil ama konu “futbol” olunca oldukça ilginç geliyor.

Elsner, iş dünyasının en büyük sosyal ağı olan LinkedIn üzerinden paylaştığı bir yazı ile sağ bek aradığını ve aradığı kişinin beklediği özellikleri yazdı.

 

İlan oldukça açık ve netti. “Takımımız Domzale için Avrupa Birliği pasaportu olan sağ bek arıyoruz. 3-4-3 sistemi için ofansif bir sağ bek olmalı”. Bu ile çok kısa sürede yayıldı ve paylaşılan bilgilere göre 3 gün gibi kısa bir sürede 150’den fazla başvuru gelmiş. Başvuran kişilerle nasıl bir görüşme yapılmış, nasıl bir yöntem izlenmiş henüz bilmesek de sonunda başvuranlar arasında İspanyol bir oyuncu ile anlaşmaya varılmış.

İspanya’da bir gazeteye konuşan Elsner durumu şöyle yorumlamış. ”50 futbolcu menajeri hesabımı takip etti. Üç günde 150 futbolcunun profili elime geldi. Hızlıca geri dönüş almak için en iyi yoldu. Tercihimizi Macar ekibi Videoton’da oynayan bir İspanyol’dan yana kullandık. Çok iyi bir iş yaptığımızı düşünüyorum”

İnternetin, sosyal ağların iş dünyasını nasıl değiştirebileceğini henüz kavrayamayan kişiler için bu olay, uzun bir süre hafızalardan silinmeyecek bir örnek olarak yer alacaktır.

Mehmet Abacı hakkında 1024 makale
Merhaba! Gazeteci, İçerik Üreticisi ve Web Tasarımcısıyım. İnternetten bilgiye erişimi kolaylaştırmayı amaçlıyor ve içerikler üreterek blog makaleleri yazıyorum. Biltek İnternet Hizmetleri'nin kurucusuyum.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*