Restoran Deneyiminizi Değiştirmenin 2016’da Keşfedilecek 4 Yolu

Amacınıza uygun olarak işletmenizi değişime sokabilirsiniz. İhtiyaçlarınıza göre teknoloji ve uygulama entegrasyonu ile değişiklikleri işletmelerinize entegre etmeniz size birçok avantaj sağlar.

Restoranların teknolojik gelişmelerden muaf olmadığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Bakış açınızı değiştirmeniz gerekmektedir. Çünkü teknolojiyi restoranınıza entegre etmeniz işletme yönetimi açısından hem de müşteri memnuniyeti açısından size birçok avantaj sağlar.

İşletmenizi değişime sokmanız için 4 yöntem:

Önceden yemeği sipariş etme ve peşin ödeme seçeneği sunan uygulama

Birçok popüler restoran da yoğunluktan dolayı birçok müşteri siparişin geç alınması, yemeğinin geç gelmesi ve bekleme sürelerinin uzun olmasından dolayı rahatsızlık duymuştur. Allset müşterileriniz restoran da gelemden yemek siparişlerini verip, yemekleriyle ilgili özel isteklerini ve geliş sürelerine kadar her şeyi size önceden bildirip ve hatta dilerlerse ücretini de peşin ödemelerini sağlayacağınız güzel bir uygulama. Böylelikle müşteriniz dileği yemeği hiç beklemeden hızlı bir şekilde yiyebilir. Böylelikle hem sizin masalarınız boş yere işgal edilmez hem de müşteriniz beklemek zorunda kalmayarak gününü daha iyi planlayabilir. Allset gibi uygulamalarla çalışan işletmelerin sayısı inanılmaz bir şekilde artıyor. Ayrıca bu uygulamayı kullanan işletmelerde işlerinin yoğunluğu %35 oranında bir artış göstermektedir, sosyal medya da müşteri memnuniyetleri de artmaktadır.

Günün saatlerini arttırmanıza gerek kalmadan işletmenizin daha çok iş yapmasını sağlayabilirsiniz.

Mükemmel bir restoran için yol bulma uygulaması

Kalın rehber kitaplar, haritalar tozlu raflarda kaldı. Artık herkes gideceği yeri cep telefonundan veya tabletinden yüklediği uygulamaların önerilerine göre belirliyor. Hangi rotayı ve nasıl gideceklerine göre yol tarifi sunan bu uygulamalar ne kadar sürede varacağınızı dahi belirtiyor. Artık kimse yol tarifi ile yemek yenilecek yerleri sormuyor bunun yerine akıllı cihazlardaki uygulamalar ile en yakınındaki ve en popüler yerleri listeleyip bu yerlere giden kişilerin yaptıkları tavsiyelerle ne yenilebileceğini bile önceden karar verebiliyorlar.

Yelp, Mekanist, FourSquare ve Urbanspoon gibi popüler uygulamaları biliyorsunuzdur. Sizde tüm bu uygulamaları kullanarak daha çok müşteriye ulaşabilirsiniz. Mekanınızı ekleyin, takip edin, özellikle haritada düzgün görünmeye çalışın.

Daha kolay ve hızlı ödeme seçenekleri sunma

Ödeme uygulamaları 2015 yılında önemli bir hız kazandı ve çoğu kişi için vazgeçilmez bir yere geldi. 2016 yılında daha da büyümesi beklenen bu alan elbette ki restoranları da etkileyecektir. Kullanımı oldukça basit olan bu uygulamalar ile müşteriler daha restorana gitmeden ödeme yapma seçeneğini kullanabilirler. Apple pay veya kredi kartları ile kişiler ellerini cüzdanlarına atmadan ödeme seçeneğini tercih edebilmelerine olanak sağlayabilirsiniz.

Garsonlar yerine sipariş için teknolojik cihazların kullanımı

Teknolojik restoranlar dahil olmak üzere birçok sektörde artık garson yerine masalara konulan ekranlar veya tabletler sayesinde müşteriler hem siparişlerini verebiliyor hem de siparişlerini beklerden internette zaman geçirebiliyorlar. Böylelikle işletmenizde daha az kişi çalıştırarak hem sipariş almayı sağlarsınız hem de müşteri memnuniyetini en üst seviyeye çıkarabilirsiniz. Ayrıca bu ekranlara kişi dilerse hiç kasaya gitmeden hesabını kredi kartıyla ödeme seçeneği de eklenebiliyor.

Mehmet Abacı hakkında 1024 makale
Merhaba! Gazeteci, İçerik Üreticisi ve Web Tasarımcısıyım. İnternetten bilgiye erişimi kolaylaştırmayı amaçlıyor ve içerikler üreterek blog makaleleri yazıyorum. Biltek İnternet Hizmetleri'nin kurucusuyum.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*