Yaratıcı ve Etkileyici Kartvizitler: Kitaplar ile Yenilikçi Tasarımlar

Dünyada kaç farklı kitap vardır diye sizde merak ettiyseniz söyleyeyim, 129,864,880 (Google Books Projesinde çalışan yazılım mühendisi Leonid Taycher’in paylaşımlarına göre) tane farklı kitap var.

Her yıl yeni yayınlanan kitaplarla beraber kitap sayısı katlanarak büyüyor.

Yapılan araştırmaya göre 2013 yılında Amerika’da kişisel yayıncılıkta 400.000’den fazla kitap yayınlaşmıştır bu rakam 2007 yılında yayınlanan kitap sayısından %400 daha fazladır. Başka ülkelerde yazılmış kitapların basımı 2013 yılına göre 300.000’den fazla artmıştır. Yeni kitapların yayınlanması her geçen sene artış gösteriyorken yapılan aynı araştırmaya göre 2007 yılında 400.000 kitap yayınlaşmışken bu yaklaşık olarak yılda 700.000 kitabın yayınlanması bekleniyor.

Yayınlanan kitapların bu kadar çok artmasını sebebi kişisel yayıncılığın kolaylaşması ve düşük maliyettir.

Kişisel yayıncılık daha kolay ve daha etkili olmaya başladı. Eskiden bir yayını yayınlamak için kitabın düzenlenmesi, kapak tasarımı gibi birçok şeye yazarlar ücret öderken kişisel yayıncılık servisleri için artık çok basit bir şekilde google araması ile bazılarının $1000’dan bile az olduğu birçok servis seçeneği ve ürünü görmeniz mümkün.

Kendi kitabınızı yazmak ve teşviğinde kitabınızın taslağının tam işleyişini nasıl yapacağınıza dair bilgileri içeren blog yayınlarından ve birçok farklı kaynaktan faydalanabilirsiniz.  Herkesin bir kitap yazabilmesi için zengin içerikli ve stratejileri ile kitabınızı yazmanızda size rehberlik edecek birçok veriye ulaşmanız mümkün. Kitabınızla ilgili stratejiler için dilerseniz Quora ve Reddit gibi platformlardan da faydalanabilirsiniz.

Kitabınızın yüksek kalitede bir pazarlama ve potansiyel bir kazanç elde etme aracı olması buna ek olarak yeni müşteriler getirmesi, konuşan bir şey olması ve danışmanlık işleri ile birlikte size şu faydaları sağlar:

Uzmanlığınızı kabul ettirebilir

Muhtemelen kitabınızın konusunda zaten uzmanlaşmışsınızdır. Bu yüzden birçok gerçek bilgi içeriyordur. Kitap kendi alanında uzmanlığını kabul ettirmeli ve fark edilebilir değişkenler içermelidir. Bu kartvizitinizden çok daha etkilidir.

Sizi ayrı kılabilir

Bir kitap sizi, sizinle aynı çerçeve yaşayanlardan ayrı kılabilir. Uzmanlık alanınızda her yazar yayınlarını yayınlayamaz sizinle paylaşır ve bu sizin farklılaşmanızı sağlar. Herkesin yazdığı alanda değil kendi özel alanınızda iyi olmanız önemli bir nokta.

Size birçok kapı açar

Kitabınız sayesinde ulaşılması zor birçok alana ulaşabilirsiniz. Kariyerinizde bulunmak istediğiniz birçok farklı alanda size ek avantaj sağlayabilir.

Size yeni iş fırsatları sağlayabilir

Kitabınız uzmanlığınızı kanıtlamanızı sağlayarak iş hayatınızda birçok yeni fırsatlar sağlayabilir. Düşünsenize iki kişi ile görüşüyorsunuz ve biri çalışacağı alanda bir kitap yazmış. Seçmek çok da zor olmamalı.

Bir pazarlama aracıdır

Kitabınız büyük bir pazarlama aracı olabilir. Bağlantıda olduğunuz kişilere kitabınızın bir kopyasını vererek potansiyel müşteriler yaratabilirsiniz.

Mehmet Abacı hakkında 1024 makale
Merhaba! Gazeteci, İçerik Üreticisi ve Web Tasarımcısıyım. İnternetten bilgiye erişimi kolaylaştırmayı amaçlıyor ve içerikler üreterek blog makaleleri yazıyorum. Biltek İnternet Hizmetleri'nin kurucusuyum.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*