Zamanınızı Verimli Kullanmanızı Sağlayacak Pratik Mutfak Bilgileri

Mutfakta zaman geçirmekten hoşlanıyorsanız, aşağıda belirtilen önemli ipuçlarını bilmek faydalı olabilir. İşte mutfağınızda bilmeniz gereken bazı pratik bilgiler:

Limon Suyu: Eğer limon sert ise ve suyu zor çıkıyorsa, limonu kesmeden önce birkaç dakika sıcak suya batırmanız gerekmektedir. Bu şekilde limonun suyu daha kolay çıkacaktır.

Rutubet: Normal bir odada bile tuzluk rutubetlenebilir, tuz dökülmesi zorlaşabilir ve delikleri tıkanabilir. Bunun önüne geçmek için tuzluğun içine birkaç pirinç tanesi ekleyebilirsiniz. Pirinçler rutubeti emecektir. Arada bir pirinçleri değiştirmeyi unutmayın.

Çöp Kutusu Kokusu: Mutfağınızdaki çöp kutusunun kötü kokusundan kurtulmak için tuvaletlerde kullandığınız koku gidericilerden yararlanabilirsiniz. Çöpleri naylon bir torbaya koymayı alışkanlık haline getirin. Koku gidericiyi çöp kutusunun dibine yerleştirip üzerine naylon torbayı koyun.

Sıcak İçecekler: Cam bir kaba sıcak bir sıvı dökecekseniz, kabın kırılmaması için önlem almanız gerekmektedir. Sıcak içeceği dökmek öncesinde kaba küçük bir kaşık koyun. Kabı ıslak bir bezin üzerine koyun ve ardından doldurun.

Yumurtanın Çatlamaması İçin: Rafadan yumurtaları pişireceğiniz kabın içine ters çevrilmiş bir fincan tabağı koyarak çatlama ihtimalini önleyebilirsiniz.

Doğranmış Soğanların Saklanması: Doğranmış soğanları ağzı kapalı bir kavanoza doldurarak buzdolabında birkaç gün saklayabilirsiniz.

Buzdolabı: Yemeklerinizi iyice soğuttuktan sonra buzdolabına yerleştirin. Dolabı çok fazla doldurmayın, tıka basa dolu bir dolapta soğuk hava dolaşımı sağlanamaz. Ayrıca buzdolabının arkasını duvara çok yaklaştırmayın, hava dolaşımı için yeterli mesafe bırakmalısınız.

Bu pratik bilgiler, mutfağınızda işleri kolaylaştırmanıza yardımcı olacak ve zamanınızı daha keyifli bir şekilde geçirmenizi sağlayacaktır.

Mehmet Abacı hakkında 1024 makale
Merhaba! Gazeteci, İçerik Üreticisi ve Web Tasarımcısıyım. İnternetten bilgiye erişimi kolaylaştırmayı amaçlıyor ve içerikler üreterek blog makaleleri yazıyorum. Biltek İnternet Hizmetleri'nin kurucusuyum.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*