Dünyanın En İyi Üniversitelerinden Ücretsiz Online İş Yönetimi Eğitimleri: Listemizde!

İş hayatında bazı konularda eksik olduğunuzu ve “keşke bilseydim” dediğiniz konular olduğunu düşündüğünüz oldu mu? Belki girişimci ruhunuza rağmen, finansal yönden ya da zaman açısından uygun olmadığınız için bu konularda eğitim alamamış olabilirsiniz.

Statünüz ne olursa olsun daha fazla kazanmak, daha fazla üretmek ve işlerin daha kolay üstesinden gelmek için, bazı uzmanlığınız olmayan ancak bilgi edindiğiniz takdirde işinize yarayacak konular hakkında eğitim almak istiyorsanız internet size önemli fırsatlar sunuyor.

İşte dünyanın en iyi üniversitelerinden, birçok farklı konuda online eğitim alabileceğiniz üstelik ücretsiz olan eğitimler…

University of Pennsylvania Wharton School

Konu: Finansa giriş

Süre: 6 – 8 saat/hafta

İçerik: Bilanço, gelir tablosu ve beyanı gibi nakit akışı olduğu müddetçe işinize yarayacak her şeyi öğrenebilirsiniz.

Konu: Operasyon yönetimine giriş

Süre: 5 – 7 saat/hafta

İçerik: İş süreçlerini iyileştirmek için gerekli Altı Sigma, Toyota üretim sistemi gibi yaklaşımlara ilişkin incelemeler

Konu: Pazarlamaya giriş

Süre: 5 – 6 saat/hafta

İçerik: Wharton, pazarlama lisansı eğitiminde dünyanın en iyilerinden biri. Bu online eğitimde markalaşma, müşteri odaklılık, ve temel pazarlama stratejileri olmak üzere dersleri üç bölümde inceleyebilirsiniz.

Stanford University

Konu: Yatırım ve girişimcilik

İçerik: Yatırımcıların şirketinize yatırım yapmalarına yönelik çekinceleri ve yeni kurulan şirketler için yatırımcılara yönelik çalışmalar.

Columbia University

Konu: Sürdürülebilir kalkınma

İçerik: İşletmeler için çevresel sınırlayıcı etkileri en aza indirgeyerek ve emeğe adil ücret sağlayarak büyümenin yolları.

IESE Business School

Konu: Kurumsal finansman temelleri

Süre: 2 – 3 saat/hafta

İçerik: Bu eğitimle finansal kelime haznenizi arttırarak, sermaye piyasalarında şirketler ve yatırımcılar arasındaki ilişkinin temel anlayışını kavrayamaya yönelik dersler alabilirsiniz.

University of Michigan

Konu: Başarılı müzakere teknikleri

Süre: 2 – 3 saat/hafta

Konu: İş müzakerelerine kapsamlı bir bakış için önemli bu kursta, rezervasyon fiyatlandırma, hedefleme, pazarlamaya yönelik müzakere teknikleri ve temel sözleşme hukuku gibi bilgileri öğrenebilirsiniz.

Konu: Yeni medyayı Google ile anlamak

Süre:  4 – 6 saat/hafta

İçerik: Eğitim içeriği Google üzerine kapsamlı bir çalışma olarak açıklanabilir. Bu eğitimde Politikacılar, pazarlamacılar ve teknoloji çalışanlarıyla basın ilişkilerini sürdürme üzerine öğretilerden faydalanabilirsiniz.

University of Florida

Konu: Kişisel bütçe planlaması

Süre: 5 – 7 saat/hafta

İçerik: Emeklilik planlamanız, kredi yapılandırmanız ve vergi yönetiminiz konusunda kişisel bütçeleme konusunda planlama yöntemleri

Khan Academy

Konu: Girişimcilerle mülakat

İçerik: Bu eğitimle dünyanın önemli girişimcilerinden değerli yönetim tavsiyeleri alabilirsiniz.

Mehmet Abacı hakkında 1024 makale
Merhaba! Gazeteci, İçerik Üreticisi ve Web Tasarımcısıyım. İnternetten bilgiye erişimi kolaylaştırmayı amaçlıyor ve içerikler üreterek blog makaleleri yazıyorum. Biltek İnternet Hizmetleri'nin kurucusuyum.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*