Instagram’da Yorumlarınız Artık Yapay Zeka ile Otomatikleştirilebilir!

İnternetin dev sosyal medya platformu Instagram, kullanıcı deneyimini bir adım daha ileri taşımak için yapay zeka teknolojisiyle yorum yapma özelliğini geliştiriyor.

Dijital sosyal medya alanında dünya devi Instagram, kullanıcılarına sunduğu yeniliklerle her zaman gündemi belirler. Instagram’ın yakın zamanda bir yapay zeka destekli sohbet robotu eklemesi bekleniyor. Fakat bu sefer başka bir heyecan verici özellik ortaya çıktı: Yorumlar bölümüne yapay zeka entegrasyonu.

Yapay Zeka İle İnteraktif Instagram Yorumları Artık Mümkün Olabilir
Yapay zeka, son dönemlerde yazılım, web siteleri ve çeşitli sosyal medya platformlarında giderek daha fazla kullanılmaya başlandı. Şimdi ise Instagram’ın yapay zeka teknolojisine yönelik çalışmaları hız kazanmış durumda.

Yazılım geliştiricisi Alessandro Paluzzi, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla Instagram’ın yorumlar bölümünde yakında kullanıma sunulacak olan yeni yapay zeka özelliğine dair bir ipucu verdi. Paylaşılan ekran görüntüsüne göre, metin kutusundaki profil fotoğrafı kaldırılarak yerine yapay zekayı temsil eden bir buton eklenmiş.

Instagram Yapay Zeka ile Otomatik Yorum Yazabilecek
Paluzzi’ye göre butona tıkladığınızda yapay zeka sizin adınıza bir yorum yazacak. Otomatik olarak oluşturulan metni kabul edebilir veya isterseniz düzenleyebilirsiniz. Yapay zekanın yorumu neye dayanarak yazdığı henüz belirsiz. Yapay zekanın paylaşımın içeriğini anlaması için ya bizim yönlendirmemiz gerekecek ya da yapay zeka kendiliğinden analiz yapacak. Yalnız henüz kesin bir bilgi bulunmuyor.

Yapay zeka özelliği hakkında şimdilik bilinenler bunlar. Nasıl çalışacağı, hangi dil modelini kullanacağı ve ne zaman kullanıma sunulacağı gibi sorular henüz cevapsız kalmış durumda. Belki de özellik hiçbir zaman kullanıma sunulmayabilir. Daha fazla bilgi alabilmek için önümüzdeki günleri beklememiz gerekiyor.

Instagram’ın yapay zeka destekli sohbet robotu üzerinde de çalışmalar yaptığı belirtiliyor. Sohbet robotunun, kullanıcıların sorularını yanıtlayabilecek ve aynı zamanda önerilerde bulunabilecek bir kapasiteye sahip olması bekleniyor. Fakat bu konuda da henüz daha fazla bilgi bulunmuyor.

Mehmet Abacı hakkında 1024 makale
Merhaba! Gazeteci, İçerik Üreticisi ve Web Tasarımcısıyım. İnternetten bilgiye erişimi kolaylaştırmayı amaçlıyor ve içerikler üreterek blog makaleleri yazıyorum. Biltek İnternet Hizmetleri'nin kurucusuyum.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*