Twitter, Meta’ya Karşı Hukuki Mücadelede: Instagram Threads Tehdit Altında!

Twitter, Instagram Threads’un hızla büyümesi ve Meta’nın yeni uygulaması olarak popülerlik kazanmasıyla ilgili olarak Meta’ya dava açma tehdidinde bulundu. Twitter’ın avukatı Alex Spiro, Meta’nın CEO’suna bir yazı göndererek Instagram Threads’in Twitter’ın ticari sırlarını ve fikri mülkiyet haklarını kötüye kullandığını iddia etti. Twitter, mülkiyet haklarını korumak için yasal ve ihtiyati tedbirleri kullanma hakkını saklı tuttuğunu belirtti.

Meta’ya yönelik eleştiriler yalnızca Instagram Threads’in Twitter’ın ticari sırlarını kötüye kullanmasıyla sınırlı kalmadı. Twitter’ın eski çalışanları, Meta’ya katılarak ve rakip uygulamanın geliştirilmesine yardımcı olarak Twitter’a karşı olan bu savaşta önemli bir rol oynadı. Bu çalışanlar, Meta için özellikle işe alındıkları ve Twitter’ın ticari sırlarına ve gizli bilgilere erişimleri olduğu iddiasıyla gündeme geldi.

Mehmet Abacı hakkında 1024 makale
Merhaba! Gazeteci, İçerik Üreticisi ve Web Tasarımcısıyım. İnternetten bilgiye erişimi kolaylaştırmayı amaçlıyor ve içerikler üreterek blog makaleleri yazıyorum. Biltek İnternet Hizmetleri'nin kurucusuyum.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*