Instagram Mavi Tik Aboneliği Türkiye’de Başlıyor!

Meta, Instagram için ücretli mavi tik özelliğini kullanıma sundu ve bu özellik, artık Türkiye’de de mevcut. Bu özellik sayesinde Instagram hesaplarınızda mavi tik alarak hesabınızın doğrulanmış olduğunu gösterebilir ve daha fazla güvenilirlik kazanabilirsiniz.

Instagram, Türkiye’de kullanıcılar için ücretli “Mavi Tik” abonelik hizmetini sunmaya başladı. Önceden Avustralya ve Yeni Zelanda’da denenmeye başlanan bu ücretli abonelik özelliği, şimdi Türkiye’de kullanıcılara sunuluyor. Aboneliği etkinleştirmek kolay bir süreç olduğu için birçok kişi rahatlıkla ücretli aboneliğe geçiş yapabilecek. Fakat bu hizmetten yararlanabilmeniz adına Meta, öncelikle sizin bekleme listesine katılmanızı talep ediyor.

Bekleme Listesine Katılma Süreci

Bekleme listesine katılmak isteyenlerin, profil sayfalarının sağ üst köşesinde yer alan menü simgesine tıklayarak Meta Verified seçeneğini seçmeleri gerekiyor. Daha sonra açılan sayfadan “Bekleme listesine katıl” düğmesine basarak işlem tamamlanıyor.

Abonelik Ücretleri ve Koşulları

Meta, mavi tik aboneliği için web üzerinden yapılan ödemelerde aylık 11,99 $ talep ederken, mobil cihazlar üzerinden gerçekleştirilen ödemelerde ise 14,99 $ talep ediyor. Ücretli aboneliğe kaydolmak isteyen kullanıcıların kimlik kartlarını müşteri hizmetlerine sunmaları ve 18 yaşını doldurmuş olmaları gerekiyor.

Meta Verified Aboneliği Avantajları

Meta Verified mavi tik aboneliği sayesinde kullanıcılar, doğrulama rozeti dışında birçok avantaja sahip olacaklar. Hikaye ve reels videolarına özel efektler ekleyebilme, ayrıcalıklı çıkartmalara erişim sağlama ve sahte hesaplarla mücadelede daha etkili koruma imkanı sunulan özellikler arasında yer alıyor.

Bu yeni abonelik hizmeti, Instagram kullanıcılarının platformda daha güvenli ve özelleştirilebilir bir deneyim yaşamasını sağlayarak, kullanıcı memnuniyetini artırmayı hedeflemektedir. Türkiye’deki kullanıcılar, mavi tik aboneliğine geçerek bu avantajlardan yararlanabilecek ve sosyal medya deneyimlerini zenginleştirebilecekler.

Mehmet Abacı hakkında 1024 makale
Merhaba! Gazeteci, İçerik Üreticisi ve Web Tasarımcısıyım. İnternetten bilgiye erişimi kolaylaştırmayı amaçlıyor ve içerikler üreterek blog makaleleri yazıyorum. Biltek İnternet Hizmetleri'nin kurucusuyum.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*